KAM NA VÝLET

boubínský prales

Prales Boubín je největší nedotčenou plochou původního lesa ve střední Evropě, který se rozkládá na západním svahu hory Boubín.

Kolem jádra pralesa veze okružní naučná stezka Boubínský prales.  Výchozím místem je Boubínské jezírko. Stezka procházející několik pásem, která se odlišují mírou, jakou do života lesa zasahoval a zasahuje člověk, ale také vám přináší možnost být přímo v srdci třetí nejstarší přírodní rezervace v Česku – Boubínského pralesa. Ponořte se do magické atmosféry nedotčené přírody a objevujte její krásy prostřednictvím blízkých tras a stezek.

HORA BOUBÍN A ROZHLEDNA​

Vydejte se po modré turistické značce z Kubovy Hutě na Horu Boubín (1362 m), která je nejvyšším bodem mohutného horského masívu Boubínské hornatiny. Cesta je dlouhá 4,5 km. Na hoře najdete 21 m vysokou dřevěnou rozhlednu z roku 2004, na kterou vyšplháte po dřevěném schodišti se 109 schody. Rozhledna nabízí nádherný výhled a spatříte z ní jak Šumavu, Středočeskou pahorkatinu, tak také Kleť, Plechý a za dobré viditelnosti zahlédnete také Alpy. 

Cena za vstup je 50 Kč a nemusíte se omezovat pouze na hotovost. Dá se totiž platit také kartou. 

MARKÉTINA STUDÁNKA​

Vydáte-li se po červené turistické značce z Kubovky ke Světlé hoře, narazíte na Markétinu studánku plnou nezaměnitelné šumavské vody. Vybudoval ji hajný Petr J. pro svou přítelkyni Markétu, odtud také nese své pojmenování. 

ZLATÁ STEZKA​

Stezka je zaměřena na seznámení se s historickou trasou vimperské větve obchodní Zlaté stezky, po které byla do Čech dopravována z Německa sůl a další zboží. Zajímavosti o stezce nabízí 12 informačních panelů na zhruba 30 km dlouhém úseku vyznačeném mezi Vimperkem a Philippsreutem. I když je pravděpodobně mnohem starší, první historická zmínka o střední (Vimperské) Zlaté stezce pochází z roku 1312. Na ochranu této větve Zlaté stezky byly zřízeny tři hrady – Hrad Vimperk, hrad Kunžvart a na německé straně hrad Wolfstein.

ZÁMEK VIMPERK​​

Vimperk je raně gotický hrad, který byl založen kolem poloviny 13. století nejspíše králem Přemyslem Otakarem II. V průběhu 16. století byl přestavěn na pohodlný zámek. Zámecký areál je chráněn jako národní památka. Z Kubovky je možné dojít na zámek přes Zlatou stezku pěšky, cesta je cca 11 km dlouhá. Při nepřízni počasí je možné udělat si do Vimperka výlet vlakem nebo autem. 

📷: zamek-vimperk.cz

ALPSKÁ VYHLÍDKA​​

Severovýchodně od Borové Lady, ve výšce 1040 m.n.m., najdete Alpskou vyhlídku, ze které jsou za příznivého počasí vidět i Alpy. Mimo nich uvidíte také Trojmeznou pahorkatinu a Plechý.

NAUČNÁ STEZKA HORNOVLTAVICKÉ PASTVINY​​

1 km krátká naučná stezka, jejíž část vede po povalových chodníčcích kvůli mokřadům. Trasa vás seznámí s místní flórou a faunou, zejména s velkým množstvím ptáků žijících v rezervaci. 

ZŘÍCENINA KUŽVART

Zřícenina hradu Kunžvart, jedna z nejvýše položených v republice, se nachází pod vrchem Strážný (1115 m n. m.) nad stejnojmenným městysem v Kašperských horách. Cesta k hradu není jednoduchá, ale stojí za to.

Z naší Chaty Boubín je zřícenina vzdálená 13 km autem a 10 km na kole.

volarské muzeum

Volarské muzeum, spravované Městem Volary, se nachází v jednom
z historických volarských roubených domů. Návštěvníci zde mohou zhlédnout stálé výstavy jako „Pochod smrti“, inovovanou expozici „Staré Volary ve fotografii“, „Zlatou stezku“, „Střípky z historie“
a „Křížové cesty.“

Kromě těchto stálých expozic muzeum každou sezónu připravuje nové výstavní expozice, které se každoročně obměňují, takže návštěvníci mají vždy co objevovat.

Volarské muzeum se nachází 17 km autem od Chaty Boubín.

Koupaliště Vimperk

Koupaliště Vimperk je skvělým místem, kde si můžete v horkých dnech užít léto. Nabízí víceúčelový bazén se 3 dráhami, vodními chrliči, divokou řekou, vodními hřiby, protiproudem a perličkami. K dispozici jsou lavičky, lehátka, slunečníky, hřiště na plážový volejbal, pískoviště a malé bazénky pro děti. Najdete zde půjčovnu sportovních potřeb a občerstvení.

Nachází se 11 km autem od Chaty Boubín.